est   eng   rus   fin   ger   fra   swe 
 Muuseum  Hobuveski  Köismäe torn  Programmid  Vermimine  Ekspositsioon  Pildid 
Vermimine

on kõigile jõukohane käeline tegevus, mis on omamoodi salapärane ja tekitab palju elevust. Iga osavõtja valib juhendajate abil endale mündi tooriku ja vermib vanal sepaalasil haamriga mündi. Õnnemündiks muutub münt alles pärast oma soovide sissehõõrumist. Selleks kasutame paja sees olevat mereliiva.

Vermimise juurde räägib 'Müntide Vermija' Balthasar Russowi lugu rahavõltsia ärakeetmisest ja venega kaubanduse katkemisest 1494 aastal.

Mündi toorik on pronksist, läbimõõduga 25mm ja väikese auguga keskel, seda nööriga varustamise tarbeks. Meie torni münt on kahepoolse tekstiga, ühel pool on Tallinna neli ajaloolist nime ja teisel pool kolmjala (triskele) ornament, mis peaks teid kaitsma halbade inimeste eest. Münt tagab teile ühtlasi suviti torni tasuta sissepääsu. Etteteatamisega on võimalik teie sündmusele valmistada täiesti oma teksti ja kujundusega vermimise matriits.

Soovi korral saab tegevuse juurde pakkuda maitsta klaasike likööri 'Vana Tallinn' või Mihkli kloostri nunnade juba keskajast kuulsat piparmündimaitselist 'Munga mõrsjat'.

Vermimist saab toimetada Hobuveskis, Köismäe tornis,  Mustpeade maja sisehoovis või mõnes muus kokkulepitud kohas. Näiteks mõnes vanalinna restoranis.  Meie restoranipartner on Musketäride Restoran LeChateau

Vermimine kuulub alati ka meie poolt pakutavate giidietenduste sisse.  Mündivermimiste maksumuse leiad siit

Google+ Vermimise maksumus
Vermimine