Kuidas lastes muuseumi vastu huvi tekitada

Uut linna külastades on tõenäoline, et plaanid külastada ka mõnda selle linna parimat muuseumi. Kahjuks pole enamik neist suunatud lastele, kes võivad neid omakorda pidada liiga igavaks. Muuseumid lihtsalt ei kiirga sama seikluslikku meelelahutust, millega lapsed on harjunud oma mänguasjade ja lemmik telesaadete puhul.

Kuid see ei tähenda, et peaksid vältima muuseume nagu katku, kuni sinu lapsed on piisavalt suured, et neid vääriliselt hinnata. Kui vürtsitad asju õige ettevalmistuse ja lõbusate mängudega, võid muuseumid muuta põnevaks kohaks isegi oma lastele. Siin on mõned soovitused lastes muuseumi külastamise vastu huvi tekitamiseks.

Ära mine muuseumisse näljasena

Näljased lapsed on tõredad lapsed ja koriseva kõhuga muuseumisse minemine on üks võimalus tagada, et nad kiiresti pettuvad. Selle asemel veendu, et oleksite enne muuseumisse minekut söönud. Kui lastel on kõht täis on ka nende meel rõõmsam ja see on parim viis aidata neil kogemust nautida.

Anna lastele kaart

Lapsed armastavad kaarte väga väheste eranditega. Muuseumi lastesõbraliku plaani lastele andmine muudab külastuse nende jaoks palju lõbusamaks. Nad saavad plaani pealt uurida ja jälgida, kus nad liiguvad. Kuigi plaanid ise veel ei taga, et nad hakkavad eksponaatide vaatamist nautima, aitavad need neil muuseumis liikumist nautida.

Pea aardejahti

Kui lihtsad kaardid ei aita, võib otsimisega seotud tegevus olla sinu lastele eriti põnev. Koosta nimekiri esemetest (või esemetega seotud teabest) ja lase oma lastel need üles leida ja kõik oluline teave üles kirjutada. Nii ei muuda sa oma külastust mitte ainult mänguks, vaid õpetad neile aktiivselt ka väljapanekuid, mida nad otsima peavad.

Külasta näitusi, mis neile meeldivad

See peaks olema ilmne. Kuigi sa ei saa kunagi garanteerida, et sinu lapsed armastavad kõike, mida nad muuseumis näevad, suurendab kirg juba käsitletava teema vastu tõenäosust, et nad naudivad muuseumis käimist.

Kasuta muuseumi enda vahendeid

Paljud muuseumid on teadlikud, et nad võivad laste jaoks olla keerulised kohad ja seetõttu on nad välja töötanud oma vahendid muuseumi põnevaks muutmiseks. Näiteks Louvre pakub lastele suunatud audiogiide, loodusloo muuseumis on rakendus lastele erinevate tegevustega ning enamik neist pakub lapsesõbralikke lehti ja juhendeid. Ära unusta kontrollida iga muuseumi veebilehte mida soovid külastada, et näha, mida nad spetsiaalselt lastele pakuvad. Lihtsalt vaata ka muuseumis ringi ja kujuta endale ette, mis sulle oleks lapsepõlves meeldinud.

Kui võtad mõned neist nõuannetest oma südameasjaks, võib sinu lastes juba varases eas tekkida armastus muuseumide vastu ja see äratab neis põnevuse uute faktide õppimisest ja iidsete tsivilisatsioonide avastamisest ning toob ilmselgelt kasu nende edasises elus.