Miks on vanemas eas muuseumi külastamine väga kasulik

Vananedes pannakse rohkem rõhku oma tervisele ja aktiivsena püsimisele. Seda saab saavutada mitmesuguste tegevustega, nagu pargis jalutamine, sõpradega õhtusöök või muuseumi külastamine. Nagu selgub, on teadlased leidnud, et kultuuriasutuste, nagu muuseumid, näitused ja kunstigaleriid, külastamine võib parandada vaimset ja füüsilist tervist, aidates meil elada tervena ja kauem. 

Olenemata sellest, kas eelistad ajalugu, kunsti, tehnoloogiat või loodust, on sinu jaoks olemas muuseum, millest rõõmu tunda. Vaatame eeliseid mis kaasnevad muuseumi külastamisega vanema täiskasvanuna.

Loovuse kasvatamine

Üks parimaid asju pensionile jäämise juures on vaba aeg. Kui oled huvitatud kunstist ja käsitööst, võib kunstigalerii külastamine aidata inspireerida ja arendada loomingulist meelt. 

Muuseumides eksponeeritava kunsti mitmekesisuse tõttu antakse külastajatele lõputult ideid, mille üle mõtiskleda ja mida ise järele proovida. Muuseumides korraldatakse tavaliselt ka töötubasid, millest mõned on mõeldud spetsiaalselt vanematele täiskasvanutele, mis aitavad õppida või täiustada juba olemasolevaid oskusi.

Õppimine

Olgu selleks ajaloomuuseumi külastamine või barokiajastu kunsti vaatamine – muuseumid ja näitused on ideaalsed kohad millegi uue õppimiseks ja kriitilise mõtlemise oskuste harjutamiseks. 

Kunstimuuseumide külastamine eeldab, et me vaatame näitusi, tõlgendame kunsti sügavamat tähendust ja mõtiskleme tõlgenduste ja nende seoste üle ühiskonna või iseendaga. 

Ajaloomuuseumid on lihtsakoelisemad selle poolest, et need sisaldavad palju olulist teavet, mis kajastab mineviku ilu ja me kõik saame alati ajaloost midagi õppida. Mõned muuseumid kutsuvad ka kunsti ja ajaloo professoreid ja professionaale pidama loenguid ja seminare, et algatada kaasahaaravaid arutelusid. Pärast muuseumi külastamist lähed koju kindlasti uute teadmistega.

Suhtlus teistega

Muuseumikülastuse saab muuta lõbusamaks, kui teed seda koos pere ja sõpradega. Võid kutsuda oma lähedasi oma kohalikku muuseumisse kaasa. Samuti võid muuseumis käies kohtuda uute inimestega. Näitus, mida vaatad koos teise muuseumi külastajaga, võib olla lihtne võimalus tutvumiseks. Muuseumis toimuvates töötubades võib samuti kohtuda uute inimestega ja luua uusi sõprussuhteid.

Muuseumi külastamine parandab kognitiivset tervist ja hoiab ära dementsuse

Kunstiteose hindamine ja tõlgendamine on hea viis oma meeli treenida ja kognitiivset allakäiku ära hoida. Dünaamilised ja stimuleerivad visuaalid panevad aju pingutama, et mõista sõnumit, mida kunstnik püüab oma tööga edasi anda. 

Muuseumide külastamise käigus õppimine ja muuseumi sotsiaalne olemus on samuti olulised tegurid, mis võivad vähendada kognitiivsete seisundite, nagu dementsus ja Alzheimeri tõbi, tekkeriski. Selliste haiguste all kannatajatele on mõnel muuseumil olemas isegi spetsiaalsed programmid, mis aitavad sellistel vanematel täiskasvanutel oma terviseseisunditega edukamalt toime tulla.