Varased muuseumid ei olnud kõigile nii kättesaadavad kui tänapäeval. Nende külastamine oli reserveeritud jõukatele ja haritud eliidile. Kui muuseumid muutusid aga kõigile kättesaadavaks, pakkusid nad rohkematele inimestele võimalust õppida ja näha, mis seal sees on.
Inimesed külastavad muuseume erinevatel põhjustel. Mõne jaoks on need imelised kohad, mis on täis salapära. Teiste jaoks on need lihtsalt igavad ja ei ole külastamist väärt. Siin on mõned põhjused, miks muuseume tasub siiki kõigil külastada.
Muuseumid õpetavad meile ajalugu
Muuseumis saame teada, kuidas vanasti elu välja nägi ja mida inimesed minevikus seljas kandsid ja tegid. Just möödunud aegade ajalugu aitab meil luua sidet oma eelkäijatega ja selle läbi ka ennast paremini mõista.
Muuseumid teevad meid targemaks
Muuseumi külastades saame juurde uusi teadmisi. Paljud muuseumid teevad hariduse edendamiseks isegi koostööd koolidega, samas kui teised korraldavad praktilisi töötubasid igas vanuses inimestele.
Muuseumid sobivad suurepäraselt uurimistööks
Akadeemikud, teadlased ja ka tavalised inimesed tulevad sageli muuseumidesse õppima. Vanade esemete uurimine on suurepärane viis info kogumiseks. Näiteks vana keraamika ei näita meile ainult seda, kuidas ja kust inimesed sõid, vad selle valmistamiseks kasutatud tehnikad ja materjalid räägivad meile ka sellest, kuidas inimeste oskused ja käsitöö arenes.
Muuseumid inspireerivad
Muuseumid on suurepärased kohad uute ideede saamiseks, loovuse uuesti laadimiseks ja uute vaatenurkade leidmiseks. Kui külastad muuseume, on sul juurdepääs suurte meistrite töödele, leiutistele ja esemetele, mis muutsid kõigi meie elu.
Muuseumid annavad tunnistust inimkonna visadusest
Esimene teadaolev muuseum avati 3. sajandil eKr Egiptuses Aleksandria ülikoolis. Muuseumid dokumenteerivad ajalugu ja näitavad meile, et inimestel on olnud visadust nii headel kui ka halbadel aegadel ikka ja jälle arengus edasi liikuda.
Muuseumides on ka ajalooliselt olulisi esemeid, mis on mõjutanud seda, mida me minevikust teame. Rosetta kivi Briti muuseumis (London), Mona Lisa Louvre’is (Pariis) või maailma vanim jalgpalli pall Smithi muuseumis (Šotimaa). Igaühel neist on erinev lugu, kuid nad kõik annavad meile laialdased teadmised selle kohta, kuidas inimesed minevikus asju tegid ja kuidas see on aja jooksul muutunud. Muuseumide külastamise suur eelis on loomulikult ka info ja esemete avastamine ja leidmine kultuuridest, mida enam isegi ei eksisteeri.